Téli kutyakozmetika fontossága! ..............az oldal másolása kizárólag az oldal szerzõjének hozzájárulásával és a forrás megjelölésével
lehetséges!

Lassan beköszönt a hideg tél, sárral, hóval, latyakkal, a gazdik pedig elgondolkoznak, hogy érdemes-e kozmetikáztatni kedvencét tavaszig.
A kutyakozmetika nem évszakfüggõ és nem a kutyusok észnélküli kopasztásáról szól! Télen is gondot kell fordítani kedvencünk higiénikus tartására. Hiszen télen is rengeteg fontos feladatott el kell rajtuk végezni. Nézzük sorjában… talppárnák közötti szor ki kell nyírni, mert könnyebb a lábpucolás a séta után, nem beszélve a beletapadt hó sem kényelmes és kellemes az állatnak. Körmöket télen még inkább rövidíteni kell, mivel a lefagyott jégen szaladgálva beakadhat és leszakadhat! A hóval megjelenik a só is, ami a tappancsokat kimarhatja. Ezért fontos a tappancsok kezelése is. Popsi környék nyírása megkönnyíti a helyzetünket még akkor is, ha a karácsonyi asztalról valami finom falattal elcsapja a kis hasát és nem szokványos lesz a széklet. A fülekbe is belel nõ a szõrzet, ami gyulladáshoz vezethet, valamint a szemkörnyék gondozása is elengedhetetlen! A szõrzet kikefélése alap dolog a hosszúszõrû egyedeknél. A komoly dilemma a gazdiknak a fazon nyírása, mert félnek, hogy megfázik a kutyusuk. A megfeleloen képzett kutyakozmetikus tud olyan trükköt és praktikát amivel megfelelõ téli fazont tud varázsolni kedvencének. Higgye el kedves gazdi, hogy a kutyus is méltányolni fogja a törõdést!
Mire meggyullad az utolsó adventi gyertya biztosan Ön is elmegy a fodrászához.
Gondoskodjon kedvence szépségérõl és jó közérzetérõl!.

Karácsonyi és a tél veszélyei

A karácsonyi ünnepekre lázasan készülõdve sokszor nem is gondolnak az emberek arra, hogy mennyi veszély leselkedik szeretett kedvencükre a tél beálltával.
Az ünnepek közeledtével finom falatokat falatozunk és ki tud ellenállni egy csillogó szempárnak,mely epekedik valami jó falatért. Sûrûn meg-meg nyalja orrocskáját és elõfordulhat, hogy a nyálelválasztása is szemmel láthatóan beindul…
Azok az élelmiszerek, melyek nekünk csupán plusz kilókat okoznak, kedvenceinknek nagyon sok kellemetlenséget okozhatnak. A karácsonyi ételeink közül problémát jelenthetnek a zsíros, fuszeres ételek, amelyeket kedvenceink szívesen és jóízûen elfogyasztanak, de ezek hasfájást, hányást, hasmenést okozhatnak. A karácsonyi ételmaradékok, romlott ételek, komoly fertozés források.
A csokoládé sem kutyának való nyalánkság és nincs is rá szükségük!
A szaloncukor kész veszélybomba, kívük-belül vaszélyforrás! A csomagolás nem emészthetõ és csúnya bélgyulladást vagy bélelzáródást okozhat!
A karácsonyfát biztonságos helyre rakjuk. A rajta lévõ díszek eltörhetnek, ha felborul a fa. A törött díszek elvághatják a kis puha tappancsukat. Az égõsor elharapása pedig halálhoz vezethet!
Ugye nem szeretnének Szent Este az állatorvoshoz rohangálni .Legyenek körültekintõek!

Szilveszter után biztos láttak már a semmibe barangoló kutyákat. Nagyon sok kutyus retteg a petárdázástól, a tûzijátéktól. Annyira megrémülnek, hogy még a biztonságot jelentõ otthont is elhagyják, elszöknek. Ezeket a félõs állatokat célszerû beengedni a garázsba, vagy a lakásba. Biztos akad nekik egy kis kuckó ahol átvészelik ezt az éjszakát. Vannak különbözõ nyugtató szerek, melyeket érdemes kérni az állatorvosuktól kiskutyájuk nyugalma érdekében.

Ugyan még nem havazik de érdemes megemlíteni a felsózott járdák káros hatását is. Séta elõtt kenjük be a tappancsokat speciális tappancsvédõ krémmel, vagy patikában kapható vazelinnel. Sétánk végeztével nagyon langyos vízzel pucoljuk meg a kis tappancsokat, mert fájdalmasan kicsípheti az ott lerakódott só. A meleg forró víztõl a pici hajszálerek szétpattanhatnak a kutyus talpában ezért a szõrbe ragadt hótól soha ne így próbáljunk megszabadulni!

És még egy nagyon veszélyes dologra hívnám fel a figyelmüket. A fagyálló folyadékot mindig gondosan zárjuk el. Kellemes édes szaga és íze miatt az állatok szívesen belenyalnak. Már kis mennyiség, néhány nyalás is végzetes lehet a leghûségesebb társunk számára!
Mire kell még figyelnünk?
A fázósabb ebek testét védenünk kell kis ruhácskákkal. Tökéletesen megfelelnek a célnak a boltokban kapható, de kézzel varrt vagy kötött ruhácskák is, csak arra kell figyelni, hogy fedve legyen a kutya mellkasa, háta és combja.
A kutyaházakat szigeteljük. A legjobb erre a célra a szalma, de az igényes gazdik már fûtést is rakathatnak a kutyusuk házába. Valamint nem árt gondoskodni arról, hogy a bejárat se legyen huzatos.
Mindig legyen friss vizük a kertben tartott kutyusoknak. A befagyott tálból nehezen tudnak lafatyolni ezért gyakran ellenõrizzük az itatótálat!
A hideg hó evése sokszor okozhat légzõszervi bántalmakat. Ilyenkor kedvencünk köhög, tüsszög. Sima megfázáson kívül komolyabb betegséghez is vezethet a hóevés. A gyomorba került hideg hólé oka lehet bélhurutnak, mely hányással, hasmenéssel és étvágytalansággal jár.

Óvjuk õket, mert megérdemlik!


Minden Kedves Gazdinak kellemes , meghitt, problémáktól mentes,
békés boldog karácsonyi ünnepeket kívánok!


 

Állat tartás napjainkban

Minden napos tennivalóink
(fésülés,szemtisztítás,mancsok-fülek átvizsgálása)

Fürdetés

A teljes körû kozmetikai kezelés

Mire figyeljünk a kutyakozmetikus kiválaszásánál

Az uszkár kozmetikája

A bichonok kozmetikája

West Highland White Terrier

Tibet terrier

Orosz Fekete Terrier