az oldal másolása kizárólag az oldal szerzõjének hozzájárulásával és a forrás megjelölésével lehetséges!

 

A teljes körû kozmetikai ellátás fésülésbol, fürdetésbol, bûzmirigy kezelésbol, a gazdi kívánságainak megfelelõ nyírásból ill. trimmelésbõl, fültisztításból,karomvágásból áll, melyet 6-8 hetente illene elvégeztetni szakemberrel. Ne feledjük, a kutyakozmetikai kezelés nem évszakfüggõ! Minden évszakban rendszeresen kellene kutyánkat kozmetikushoz vinni. Vannak akiknek anyagi körülményeik nem engedik meg, hogy 6-8 hetente fizessenek a kutyájuk teljes körû rendbetételért és csak egy évben 2x-3x tudják elvinni a kutyakozmetikába. Erre azt szoktam mondani, hogy a jólápolt eb nem pénzkérdés! Kefére és samponra mindenkinek van pénze, csak a kutya legyen csomómentes, tiszta és ápolt!
Ha nem vagyunk képesek a kutyánk teljes körû ápolására, akkor legalább minden évszakban 1x bízzuk szakemberre az ellátását!
A kutyus elsõ kozmetikai látogatására 4-5 hónaposan kerülhet sor, ill. akkor, amikor már megkapta az utolsó oltását. Megfelelõen felkészült kozmetikus többféle fazont is tud nyírni kedvencének. Mindig olyan fazont válasszunk, aminek vállaljuk maximális gondozását! Ne feledjük, hogy a kutyakozmetikusnak dolga nem a mindennapos ápolás utólagos pótlása, az összecsomósodott, elhanyagolt szõr órák hosszanti bontogatása (ami végül a gazdi pénztárcájának is megterhelõ lehet, mivel a szõrbontó szer és a rá szánt idõ is pénz)
Ne csodálkozzunk, hogy kutyánk utál kutyakozmetikushoz menni, ha eddig tetõtol talpig csomósan cipeltük oda és több órás tortúrának, fájdalomnak tettük ki! Mi sem mennénk szívesen fodrászhoz, ha ott állandóan a hajunkat húznák!
Az ápolt kutya örömmel megy kutyakozmetikushoz, mert a kezelés nem okoz neki kellemetlenséget!
Szép kutyát is csak ápolt, egészséges szõrzetbol lehet nyírni, mivel a legképzettebb és legtapasztaltabb kutyakozmetikus sem varázsló! Sajnos 11 éves tapasztalataim alapján sok gazdinak rendszeresen fel kellett hívnom a figyelmét kutyájának, cicájának nem kielégítõ ápolására. Nem a munkám megkönnyítése miatt, hanem az állat érdeke miatt. Nem utolsó sorban a gazdi miatt, mert elõfordulhat, hogy ismerõsei, ill.a szomszédai a háta mögött megjegyzik, hogy ápolatlan a kutyája. Fõleg, ha lakásban tartja.