az oldal másolása kizárólag az oldal szerzõjének hozzájárulásával és a forrás megjelölésével lehetséges!

HASZNOS TANÁCSOK, HOGY KEDVENCÜNK MÉGJOBBAN ÉREZHESSE MAGÁT!

A mindennapos szõrzetápoláshoz hozzá tartozik a fésülés, szemkörnyék ill. a szakál tisztogatása, a fülek, tappancsok átvizsgálása és végbél környékének tisztántartása(amit ugye magunknak is megteszünk),mert komoly fertõzések forrása lehet!
A legfontosabb feladat a rendszeres és alapos FÉSÜLÉS! A fésülést a kutyák jó része nem szereti. Errõl általában a gazdi tehet, mert kölyök korban nem szoktatta hozzá kutyáját, vagy nem kötötte a mûveletet valami kellemes eseményhez. De se baj! A leghisztisebb kutya is hozzászoktatható következetes és türelmes neveléssel!!! A fésülést mindig nagyon óvatosan kell elkezdeni egy puha gumiágyas megtört fémfogú kefével. Eleinte csak a szõr végét bontsuk ki, majd haladjunk a töve felé. Figyeljünk, hogy a bõrét ne sértsük meg. Minden irányba alaposan keféljük át a szõrzetet. Ezután következhet az ellenõrzés egy fémfogú fésüvel. Ha alapos munkát végeztünk, a fésü nem akad meg sehol. Kritikus helyek a hajlatok és a fültövek. Kaphatók olyan csúcsminoségû készítmények, amelyek megkönnyítik a szõr bontását és a szõrminoségét is javítják. Meglátják ezek a szerek és a szõrzetnek megfelelõ fésü csodákra képes!
Nagyon fontos, hogy a fésülést mindig valamilyen kellemes dolog kövesse. Jutalomfalat, játék, simogatás. Naponta 10-15 percet mindenkinek illene kedvence fésülésére szánni, bármilyen elfoglalt is.
SZEMTISZTÍTÁS: Nagyon fontos, hogy kutyusunk szemét szemtisztító folyadékkal naponta megtisztítsuk. Ellenkezõ esetben kutyánk szeme becsipásodik, és szõrére csúnyán ráragad, a szõrzete pedig elszínezodik! Ez nemcsak kedvencünknek kellemetlen, de csúnya látvány és ápolatlan eb benyomását keltheti.
A FÜLEK TISZTÁNTARTÁSA sem elhanyagolható! A hallójáratok átvizsgálása azért is fontos, mert az erõs váladékozás gyulladásra utalhat, amit állatorvosnak kell megvizsgálni és az általa felírt szerrel kikezelni. Az egészséges füleket is célszerû hetente fültisztító folyadékkal kitörölgetni
MANCSOK ÁTVIZSGÁLÁSA foleg „toklász szezonban” fontos. Idõben elcsípett toklász kínzó fájdalmaktól mentheti meg kutyáját. Télen a hó és a jég felsebezheti, a sólé kimarhatja a talppárnákat. Éppen ezért ajánlatos tappancsvédõ kenõcs alkalmazása. Ha hó tapad a kutya lábaira, semmi esetre sem melegvízzel próbáljuk „leolvasztani”, mert nem tesz jót az átfagyott tappancsoknak!
Ha már télnél tartunk, ejtsünk szót a kutyaruhákról.
A hideg idõ beálltával napról- napra egyre több kutyust látni divatosnál divatosabb ruhácskában.
Azért mert mi fázunk nem feltétlen szükséges kedvencünkre is pulóvert húzni. Azért van szõrzete az állatnak, hogy megvédje õt a hidegtõl és a melegtõl egyaránt. Csak akkor húzzunk kabátot kutyánkra ha, idõs, beteg, vagy nem megfelelõ a szõrtakarója. Gondoljunk bele a kertben tartott dobbermannokra. Nekik is rövid a szõrük, mégsem kapnak ruhát.
Addig, amíg sétálunk és mozog a kutya, addig nem fázik.


Remélem találtak hasznos dolgokat a sorok között és eredményesen tudják alkalmazni kedvencük csinosításakor!